Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tunnustas kodanikuühiskonna aasta tegijaid Valges saalis toimunud Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu nõukogu valitud aasta tegijate autasustamisüritusel.

Ergma rõhutas, et Riigikogu pooldab avatust ja soovib tunnustada neid inimesi ja organisatsioone, kes aitasid mullu enim kaasa kodanikuühiskonna edenemisele, omavahelisele koostööle ja suuremale usaldusele. 

Kodanikuühiskond on juba aastaid väga mitmekesine, tegeldakse kõikvõimalike teemadega suuremates ja väiksemates gruppides. „On selge, et Eesti liigub kodanikuühiskonnale omase osalusdemokraatia suunas, kus kõigil on moraalne kohustus käia valimas, aga võimalus ka valimiste vahel oma arvamust avaldada ja valitsejail kohustus seda kuulata ja arvestada,“ ütles Riigikogu esimees.

Ergma usub, et kodanikualgatused liidavad meid ja aitavad üheskoos edasi, nii headel kui rasketel aegadel. Ka erakonnad soovivad, et meil oleks üha rohkem aktiivseid ja tarku kodanikke, kes tahavad mõelda, targemaks saada, ise oma probleeme lahendada ja teha sellekohaseid ettepanekuid valitsusele. „Samas loodan, et apoliitiliste algatustega liituma kutsujad suudavad jääda kodanikena sõltumatuks, ega anna põhjust meedias esitatud kahtlustele, et tegu on tulevaste poliitikute turunduskampaaniatega,“ märkis Ergma.

Riigikogu esimees hindas kõrgelt neid, kes on 2008. aastal kõige enam kodanikuühiskonna edendamisel silma paistnud. „Minu jaoks on meeldiv, et aasta teoks oli Gruusia abistamine. Neid inimesi ja organisatsioone oli tõesti palju, kes väga kiiresti võtsid oma südameasjaks aidata sõtta sattunud väikeriiki Gruusiat ja tema inimesi. Siin töötasid väga efektiivselt koos nii kolmas kui ka avalik sektor. Riigikontroll leiab täna tunnustust kui aasta avaliku sektori asutus, mis on olnud aktiivne avalike teenuste kättesaadavuse parandaja. Leian, et Riigikontroll on olnud ka väga aktiivne toetaja Eestile vajaliku haldusreformi läbiviimiseks,“ rõhutas Ergma. 

Ergma sõnul näitab tänane pidulik koosviibimine, et eestlased on südi rahvas – teotahteline, uuendusmeelne ja elujõuline. „Tunnustame siin just hulka selliseid tublisid inimesi, “ ütles Riigikogu esimees. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside