Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Aserbaidžaani Vabariigis ametlikul visiidil viibiv Riigikogu esimees Ene Ergma tunnustas kohtumisel president Ilham Alijeviga Aserbaidžaani valmidust rikastada Euroopa energiavarustatuse valikuid. „Aserbaidžaan on Euroopa Liidu oluline ja tõsine partner, kes mõistab meie probleeme energiajulgeoleku tagamisel. Me hindame Aserbaidžaani selget valmidust pakkuda reaalseid alternatiivallikaid Euroopa energiavarustatusele,“  sõnas Ergma kohtumisel.

Aserbaidžaani presidendi kinnitusel on nn Lõunakoridori väljaarendamine riigi välispoliitiline prioriteet ja rahvusvahelises koostöös lähtutakse selgest printsiibist: energiapoliitika peab olema vaba igasugusest šantaažist.

Ergma kohtus samuti Aserbaidžaani parlamendi esimehe Ogtai Asadovi, peaminister Artur Rasizadehi ja välisminister Elmar Mammadiaroviga. Vestlustes käsitleti ka Eesti ja Aserbaidžaani koostööd infotehnoloogia arendamisel. Koostöös Eesti IT spetsialistidega käivitati eelmisel kuul Aserbaidžaani e-valitsuse süsteem. Aserbaidžaani pool väljendas huvi säärase koostöö jätkamiseks. Peatuti ka küberohtude ja –kaitse teemadel.

Kohtumistel puudutati võimalusi riikidevahelise majanduskoostöö arendamiseks. „Kuigi statistilised arvandmed kinnitavad kaubavahenduse ja majanduskoostöö kasvu, on see ikkagi veel kaugel potentsiaalist. Meie kahe riigi võimalused ja ettevõtjate huvid on märksa suuremad ning traditsiooniliselt soojad suhted meie riikide ja rahvaste vahel loovad selleks väga head eeldused,“ toonitas Ergma.

Riigikogu esimees tunnustas kohtumistel Eestis elavate aserbaidžaanlaste silmapaistvat osalust meie ühiskondlikus elus ning nende aktiivset seltsi- ja kultuurielu.

Esmaspäevani kestva visiidi raames on kavas veel kokkusaamine Aserbaidžaani vabaühenduste esindajatega, külastatakse Teaduste Akadeemiat ja Šamaki Astrofüüsilist observatooriumi. Ergma esineb samuti ettekandega Bakuus aset leidval Crans Montana Foorumil.

Riigikogu esimeest saatvasse delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Deniss Boroditš, Eldar Efendijev ja Urmas Klaas.  

Fotod kohtumistest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/Aserbaidzhaanis/

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside