Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Brüsselis Belgia Senatis toimuval Euroopa parlamentide haridusele keskenduval kosmosekonverentsil tõstis Riigikogu esimees Ene Ergma esile Eesti esimest satelliiti Est-cube’i.

„Kosmos on üks kiiremini arenevaid majandus- ja teadusharusid ja kogu Euroopas nuputatakse, kuidas  ärgitada rohkem noori õppima kõrgtehnoloogilistel erialadel,“ ütles Riigikogu esimees ja Eesti kosmosepoliitika töörühma esimees Ene Ergma. “Eesti tudengisatelliidi Est-cube projekt on üks parimaid näiteid nii Eestis kui Euroopas, kuidas noored võivad osaleda tõsistes kosmoseprojektides,” ütles Ergma.

Belgias 14.-15.oktoobril toimuv 15. Euroopa parlamentide kosmosekonverents on rahvusparlamentide vaheline foorum, kus tutvustatakse oma riikide kosmosepoliitikat ja -tegevusi, et tugevdada koostööd. Tänavuse konverentsi põhiteema on haridus. Eestis osales konverentsil noorte teadlaste diskussioonipaneelis Tartu Ülikooli dotsent Mart Noorma.

Est-cube on Eesti esimene satelliit. Eesti tudengisatelliidi projekt algas 2008. aasta suvel Tartu Ülikoolis, eesmärgiga edendada tudengite kosmosetehnoloogiaalaseid teadmisi ning sellest kasvas välja Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Lennuakadeemia ja Eesti Maaülikooli tudengite täismõõduline rahvusvaheline koostöö.

Ene Ergma külastab lisaks ka Flandria parlamenti.

Riigikogu pressiteenistus
14. oktoober 2013

 

 

Tagasiside