Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas täna Riigikogu konverentsisaalis vastseid Eesti Vabariigi kodanikke ja andis neile kätte kodakondsustunnistused. 

Ergma märkis, et kõik inimesed, kes on saanud Eesti kodanikeks tunnistavad riigi loomisakti ja täidavad nõudeid, mis kodanikuks saamisele on seatud. “Ent riik ei tähenda ainult reegleid, millele inimene peaks end justkui allutama ja sellega piirdubki inimese ja riigi suhe. See suhe on kahepoolne. Riik on loodud inimeste poolt ja inimeste jaoks ning igal kodanikul on riigi kestmises ja arengus roll,” ütles Riigikogu esimees.
 
Ergma toonitas, et hea kodanik usaldab ja armastab oma riiki, tegutseb ühiskonna huvides, tunneb huvi riigi tuleviku ja riigis toimuva vastu. Hea kodanik on aktiivne ning võtab vastutuse oma riigi arengu eest, ta osaleb valimistel ning lööb kaasa ka vabatahtlikes tegevustes.
 
„Riik on ka meie kultuuri ja meie väärtuste kandja. Eesti kodakondsuse saamine ei lõika läbi kellegi kultuurijuuri,“ märkis Ergma. „Austage oma emakeelt ja kultuuri ning tutvustage seda teistele. Riik on meie ühine kodu, mida me kõik hoiame ja koos ehitame, millesse igaüks annab oma osa. Riik on iga inimene, tema kodu ja pere. Kuulakem, märgakem ja aidakem teist inimest. Igaüks, kes teeb korda oma kodu, viib ellu oma ideed või aitab teist inimest, on meie riigile hea kodanik,” ütles Riigikogu esimees. Olge tervitatud, hoolige meie riigist nagu te hoolite oma kodust ja oma perekonnast, ütles Ergma oma kõne lõpetuseks.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside