Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi Valges saalis pidas täna traditsioonilise piduliku aastakoosoleku 20. Augusti Klubi. Riigikogu esimees Ene Ergma märkis klubi tervitades, et 20. august 1991 on Eesti kaasaegse ajaloo üks verstapost ning ikka ja jälle peame imetlusega tunnustama 69 ülemnõukogu saadiku julgust ja meelekindlust taastada Eesti riiklik iseseisvus. Ta tänas koosolekul osalejaid ka töö eest põhiseaduse loomisel, mille 20. aastapäeva tänavu tähistasime.

Riigikogu esimees tõi esile, et möödunud 21 aasta jooksul tehtud otsused on meid taas sidunud Euroopa ja kogu maailmaga ning see lõimumine on toonud palju head, aga ka kohustusi, mida keegi ei osanud ette näha. Ta ütles, et otsused, mida Riigikogu lähemal ajal vastu võtab, on kaalukad. „Usun, et saadikud peavad järgmisel nädalal taas suure sisemise võitluse, kui Riigikogu arutab, kas panustada Euroopa stabiilsusmehhanismi. Nad ei taha otsustamisel eksida, ja otsustamata ei saa jätta. Head ja mugavat otsust ei olegi. Kuid nii nagu inimesed, nii peavad ka riigid muutuma, et maailmaga kohaneda ja probleemidele tuleb lahendused leida.“

Ergma sõnas, et Eesti on alati panustanud Euroopale, kuhu me kuulume, see on meie ühine kodu. Euroopa riigid on pere ja kui kellelgi sellest perest läheb halvasti, siis teistel tuleb aidata, kas see meeldib või mitte. „Alati tuleb otsuseid teha, sest miski pole tasuta või iseenesestmõistetav. Ka mitte Eesti iseseisvus, julgeolek ja majandusedu. Iga põlvkond peab sellesse andma oma osa,“ rõhutas ta.

Riigikogu esimees tänas lõpetuseks veel kord klubi liikmeid ja kõiki teisi, kes on võtnud vastutuse viia ellu meie rahva tahet, pannes aluse meie riigile.

Klubi nimel pidas aastakoosolekul ettekande Enn Tupp, koosolekut juhatas 20. Augusti Klubi president Ants Veetõusme.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside