Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma saatja tänasel töövarju päeval oli Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 11. klassi õpilane Karoline Kelder. Töövari oli Ergma saatjaks nii Riigikogu istungi ajal kui ka mitmetel arutlustel ja nõupidamistel fraktsioonis ning juhatuses. 

Karoline on aastaid tegelenud väitlusega, ta on Endla teatri noortestuudio liige, õpib Jaan Söödi juures akustilist kitarri ja laulab Sütevaka noortekooris. Sporditüdrukuna mängib ta tennist ning on tegelenud võrkpalliga. Oma iseloomustuses on ta muuhulgas märkinud, et kuulab ja vaatab poliitikasaateid ning suure raamatusõbrana meeldib talle palju lugeda, sealhulgas Hando Runneli luulet.
 
Karolinet motiveerib poliitiku lähedal olemiseks soov muuta poliitika läbinähtavamaks ja rahvale selgemaks. Tema mõtteks on rajada n.ö poliitika politsei. „Ma soovin, et läbi partei regulatsioonide ja poliitikute korrale kutsumise suudaks minu loodud institutsioon midagi tõesti muuta. Ma tahan, et poliitika oleks ausate inimeste mäng, kus oleks vähem kahepalgelisust ning kokkumängu,“ on ta seisukohal.
 
Töövari saadab Riigikogu esimeest tööpäeva lõpuni.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside