Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Horvaatia peaministri Ivo Sanaderi ja teda saatva delegatsiooni liikmetega.

Riigikogu esimees õnnitles Horvaatia peaministrit Euroopa Liiduga ühinemisläbirääkimiste alustamise puhul. “Läbirääkimistele kutsumine on tõsiseks tunnustuseks senisaavutatule,” rõhutas Ergma.

Sanader märkis, et Horvaatia soovib järgida Eesti eeskuju läbirääkimiste pidamisel, et osaleda juba 2009. aastal Euroopa Parlamendi valimistel. “Meile on tähtis nii Eesti kui ka Läti ja Leedu toetus,” selgitas Horvaatia peaminister.

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa rõhutas Eesti kogemuse põhjal Euroopa Liiduga peetavatel läbirääkimistel naabruspoliitika tähtsust ja soovitas seda rakendada ka Horvaatial.

Ergma soovitas kohe liitumisläbirääkimiste algul rakendada aktiivselt tööle parlament, et alustada riigi seadusandluse harmoniseerimist EL seadusandlusega, et ühinemiseelse aja lõpusirgel oleks parlamendi töökoormus väiksem.

Horvaatia peaminister informeeris, et kuu aja pärast toimub rahvusvaheline konverents Horvaatia tuleviku küsimuses ja hea meelega nähakse konverentsi esinejate hulgas ka Eesti esindajat jagamas kogemusi. Sanader soovis lähemalt tutvuda ka Eesti läbirääkijate tegevusega, et sellest tulenevalt kavandada oma tegevuskava.

Kohtumisel tõdeti, et kahe riigi parlamentide vahelist suhtlemist on vaja aktiviseerida. Otstarbekas on luua kontaktid parlamentide väliskomisjonide vahel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside