Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel  Ameerika Juudi Komitee esimehe David A. Harrisega Riigikogus kinnitas Ergma, et Eesti juudid on väga hästi integreerunud Eesti ühiskonda ja antisemitismi Eestis riiklikul tasandil ei esine.

Lähtuvalt külalise huvist jagas Ergma selgitusi Eesti ajaloo kohta ja valgustas Eesti keerulist rolli Teises maailmasõjas, kus Eesti meestel tuli sõdida nii Nõukogude Liidu kui ka Saksamaa poolel. Ergma kinnitusel oli Eesti ainsaks eesmärgiks Eesti iseseisvus, mida kinnitas Otto Tiefi valitsuse moodustamine 1944. aasta septembris.

Ergma viitas ka Eestis toimunud massiküüditamistele 1941 ja 1949. aastal, mille käigus deporteeriti ka hulganisti juute. Ergma taunis asjaolu, et Nõukogude Liidu kommunistliku režiimi kuriteod pole siiani leidnud hukkamõistu ja et ka Venemaa pole sooritatud kuritegude eest vabandanud.

Ergma selgitas ka põhjuseid, miks Tõnismäelt teisaldati pronksmees. Ergma sõnul oli selle põhjuseks pingete ootamatu eskaleerumine ja sellega kaasnevad julgeolekuriskid.

Lähis-Ida ja Iraagi teemal kõneldes tõdes Ergma, et Eestil pole sisimat soovi saata oma väeüksusi kriisikoldesse, kuid Eesti teeb seda vajadusest edendada demokraatiat ja toetada oma partnereid.

Samuti avaldas Ergma juudiorganisatsioonidele tänu Eesti toetamise eest 1991. aastal, mis oli Eesti jaoks Ergma kinnitusel äärmiselt olulise tähtsusega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside