Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas täna Toompea lossi platsil Balti keti velotuuri stardist osavõtjaid. Ta ütles, et Eesti, Läti ja Leedu meenutavad täna erakordset sündmust, mis andis tohutu tõuke meie rahvaste ärkamiseks. Kergitati saladuskatet 70 aastat tagasi allkirjastatud Molotovi-Ribbentropi paktilt, meenutati tervele maailmale, et meie kolm rahvust on olemas ning me soovime saatust tagasi enda kätesse. 620 kilomeetri pikkune Balti kett ühendas 1989. aastal kahe miljoni inimese käsi, südameid ja mõtteid.

Ergma meenutas veel, et Balti kett polnud tol aastal ainus suur rahvaüritus. Samal aastal Tallinnas toimunud Läänemere velotuuri etapil lehvisid Balti riikide rahvuslipud inimeste kätes ja neid käsi oli aastatel 1988 ja 1989 palju. Tallinnas toimunud etappe külastas kuni 100 000 inimest. Ta tänas seekordsel velotuuril osalevat 14 riigi meeskonda, et Balti velotuur seda ühtsust ja lootust edasi kannab.

Riigikogu esimees avaldas lootust, et iga-aastane Balti keti velotuur muutub traditsiooniks, et meenutada nii olulist sündmust minevikust ja võtta mõõtu rattarajal võistlejatega üle maailma. Lõpetuseks soovis ta rattureile nael kummi.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside