Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taligaga, kes andis Riigikogu juhatusele üle ametiühingute seinakellad.
Ergma rõhutas tänasel kohtumisel, et Riigikogu on avatud institutsioon ja kõik ettepanekud, kuidas vajadusel seadusi paremaks muuta on oodatud. Ergma kinnitas, et kõik Riigikogu komisjonid ja fraktsioonid on valmis koostööks kõigi ühiskonna huvigruppidega, sealhulgas ametiühingutega.
 
„Kuigi koalitsioonilepe on alla kirjutatud, tuleb seal sisalduvad eesmärgid alles seadusteks vormida. Me ei arva, et kõik head mõtted tulevad vaid Riigikogu seest, neid on ka väljaspool. Tuleb teha konkreetsed ettepanekud, need läbi rääkida ja arvestada seejuures ka riigi rahaliste võimalustega,“ ütles Ergma.
 
Tänasel kohtumisel oli kõne all ka tööturu olukord ja töötajate ümberõpe, millest kõneldes osutas Ergma, et Eesti probleemiks on paljude töötajate vähene haridustase, samas kui tööturg vajab haritud, nn tarkadele töökohtadele orienteeritud tööjõudu.
„Haridustaseme tõstmine on probleem, mida ei saa niisama lihtsalt ja kiiresti lahendada, vaid tegemist on pikemaajalise protsessiga,“ ütles Ergma.
 
Samu seisukohti jagas ka Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga, kes kinnitas, et madalapalgaliste ja perspektiivitute töökohtadega jätkamisest olulisem on väärtuslike ja eneseteostust võimaldavate töökohtade loomine. Ka nõustus Taliga, et probleeme tuleks arutada eelkõige Riigikogu sees ja mitte Riigikogu ees tänavademonstratsioonidel.
Taliga andis üle kolm seinakella Riigikogu juhatusele, millele kirjutatud sloganid tõstavad esile jõuka ja tasakaalus ühiskonna, suurema sotsiaalse õigluse, jätkusuutliku majanduse ja väärtuslikud töökohad.
Tänase kohtumise fotosid on võimalik vaadata siit.
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside