Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna jätkuvad Riigikogu esimehe Ene Ergma kohtumised Ukraina riigi- ja parlamendijuhtidega, mis leiavad aset Põhja- ja Baltimaade spiikrite Ukraina ühiskülastuse raames.

Kohtumisel Ukraina Ülemraada esimehe Volodymyr Lytvyni ning komisjonide ja fraktsioonide juhtidega rõhutas Ergma, et presidendivalimiste järel on Ukraina kindlalt otsustanud saada demokraatliku riigikorralduse ning õiguskorraga riigiks. “See nõuab kogu Euro-Atlandi piirkonna täit tähelepanu ning toetust.” Ergma sõnas, et Ukraina on üks Eesti peamisi partnereid Euroopa Naabruspoliitika programmi raames. Lisaks sellele, et Eesti valitsusel on Ukrainaga arvukaid koostööprogramme, kavandab ka Riigikogu järgmise aasta teisel poolel Ukraina parlamendisaadikute ja kantseleiametnike külaskäiku. Ta tõi näiteks, et Ukraina poliitikutel ja ametnikel on siis võimalus reaalselt jälgida seadusloome protsessi ning kuidas töötavad Riigikogu komisjonid ja muud parlamendistruktuurid.

Pärastlõunal on spiikrite delegatsioonil kavas jutuajamine Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga.

Põhja- ja Baltimaade spiikrite seekordse Ukraina külastuse eesmärgiks on toetada sealseid demokraatlikke reforme. Tegemist on juba teise ühise välisvisiidiga, esimene leidis aset eelmise aasta juunis USAsse Washingtoni Atlandiülese suhtluse elavdamise eesmärgil.

Tagasiside