Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ütles kodanikuühiskonna aasta tegijate tänuüritusel Riigikogu Valges saalis, et täna tunnustatakse siin neljateistkümnendat korda tublisid inimesi ja organisatsioone, kelle mõju kodanikuühiskonnale saab mõõta pikemas ajas kui vaid eelmise aasta kontekstis. Ergma tõstis omalt poolt esile aga ka Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu enda tegevust.  

„EMSLi poolt algatatud hea valimistava idee on minu arvates väga tähtis kogu Eesti poliitilisele kultuurile. Olgugi, et sõnades oli enamik erakondi sellega nõus, siis tegudes jäi ikkagi midagi vajaka,“ märkis Ergma. Hea valimistava mõte on, et valijatele selguse andmiseks peavad kõik valimistel kandideerijad avalikult teatama, kas nad hakkavad valituks osutumise korral esinduskogus tööle. Ergma arvates võiks hea valimistava üheks osaks olla erakondade vaikne kokkulepe, et ei seata kandideerima teada-tuntud inimesi, kes vaid korjavad hääli, kuid ei kavatse valituks osutumisel oma kohust täitma asuda. Riigikogu esimehe arvates ei tohi valijates kasvatada ükskõiksust.
 
Ergma märkis, et loomulikult ei saa üks organisatsioon esindada kõiki, ammugi nende eest otsuseid teha. EMSL on seda kenasti mõistnud ja on võtnud end kui üht võimalust oma hääle kuuldavaks tegemisel ja teisi pigem innustanud, väärtustanud mitmekesisust ja arvamuste paljusust. „Sest üha rohkem oskavad tublid Eesti kodanikud ju ka ise tegutseda ja silma paista, mida näitavad kõige paremini tänased auhinnatavad, kes on ju kõik väga erinevad. Aga olgu minu poolt seekord siis tunnustatud ka Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit,“ ütles Ergma.
 
Riigikogu esimees soovis palju edu kõigile, kes täna ja edaspidi ei säästa oma energiat, et meie ühiskonda järjest paremaks muuta!
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside