Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas täna Toompeal Riigikogu konverentsisaalis Maailmapäeva konverentsist osavõtjaid, kes käsitlevad arengukoostöö küsimusi. 

Ergma rõhutas, et inimeste heaolu tagamisega seotud probleemide lahendamine on tähtis nii Eestis kui ka kõikjal mujal. Kõigil maailmas on õigus inimväärsele elule – puhtale joogiveele, haridusele, elule ilma vägivallata – ükskõik kus nad sünnivad. Ja arengukoostöö eesmärk on aidata neid, kes meie abi vajavad, märkis Riigikogu esimees.
 
Ergma selgitas, et Eesti on sellesse tegevusse panustanud nii raha kui ka oma teadmistega. Ta viitas äsja avaldatud AidWatchi analüüsile, mille põhjal pole Eesti teistest Euroopa riikidest viletsam. Ergma tõi näitena tublide Eesti arstide tegutsemise Afganistanis.
 
Ergma meenutas, et kolm aastat tagasi korraldatati siin Toompeal Aafrika päev, kus vaadeldi Euroopa Liidu ja Aafrika suhete arenguid. Täna räägitakse inimõigusest, abi tõhususest ja meie rollist maailma asjade kujundamisel. ÜRO Aastatuhande arengueesmärgid vajavad jätkuvalt meie tähelepanu, sest nende täitmine ei ole kaugeltki veel saavutatud, rõhutas ta.
 
Ergma avaldas heameelt, et arengukoostööst rääkimine ei jää vaid Toompea väärikate müüride vahele. Arengukoostöö Ümarlaua korraldusel ja välisministeeriumi rahastusel toimub juba ülehomme Vabaduse väljakul kogupereüritus Maailmapäev 2011, kus kohal on üle neljakümne arengukoostöösse panustava Eesti organisatsiooni.
 
Riigikogu esimees tänas Arengukoostöö Ümarlauda tänase olulise konverentsi korraldamise eest. Samuti Euroopa Komisjoni esindust Eestis, Rootsi ja Belgia saatkonda ürituse toetamise eest. Ergma tõstis esile Riigikogu väliskomisjoni initsiatiivi tuua tänane konverents just Riigikogu hoonesse.
 
Tänavuse Maailmapäeva konverentsi teemaks on „MIS SEE MEIE ASI ON?“. Ürituse korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud koos Riigikogu ja Euroopa Komisjoni esindusega Eestis. Konverentsi avakõneleja on Mohamed Abdillahi, Somaaliast pärit hambaarst ja Soome kodanikuühenduse Horn Organisation for Peace and Democracy üks asutajatest ning nõukogu esimees, kes räägib oma kogemuse najal, miks me peaks inimõigustele rohkem tähelepanu pöörama. Lisaks jagavad kasulikke teadmisi ja näpunäiteid rahvatervise spetsialist Johan von Schreeb (Rootsi), abi tõhususe ekspert Robrecht Renard (Belgia) ning mitmed arengukoostööga otseselt kokku puutunud eestlased. Konverents on osa 28. mail Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvast Maailmapäevast, kus tutvustatakse Eesti avalikkusele võimalusi lüüa kaasa õigluse ja heaolu loomisele maailmas. Täpsemalt infot konverentsi ning Maailmapäeva kohta leiab www.terveilm.net.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside