Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna kõnega rahvusvahelisel merenduskonverentsil Tallinnas. 

Ergma rõhutas, et peame jõudma selgusele, milline on riigi roll laevanduses, kuidas kindlustada konkurentsivõime nii, et tõuseks merenduse roll Eesti majanduses, teenistus jääks riiki ning meremees leiaks oma lipu all tööd.
 
Riigikogu esimees märkis, et riik peab kindlustama meie vetes aastaringse ohutu meresõidu. Sellega on arvestanud ka ettevõtlus, kogu majandus.
 
Eesti rannikud on mitmel korral saanud kahjustada õlireostuse läbi. Õnneks küll mitte eriti raskelt, kuid siiski. Nagu näitab praktika tekib pärast õnnetust ametkondade vahel algul väike segadus nagu mõni aasta tagasi Loode-Eesti ranniku juhtumiga seoses, siis räägitakse natuke aega valmisolekuvajadusest ja seejärel kaob kõik jälle unustusehõlma. „Aga, kas ja kui suurel määral oleme valmis hakkama saama suurõnnetuse korral? Vaevalt, et sellele küsimusele suudab keegi adekvaatselt vastata. Samas peab meenutama, et tankerite arv Soome lahel on viimase kümne aasta jooksul kasvanud neljakordseks,“ tõi Ergma näite.
 
Riigikogu esimehe sõnul ei saa enam olla ülemäära kriitilised valitsuse aadressil, kuna viimastel aastatel on toimunud muutused. „Mul on hea meel, et valitsus on heaks kiitnud majandus-ja kommunikatsiooniministri ettepaneku koostada Eesti merenduspoliitika arengukava, mille väljatöötamises hakkavad osalema kõik ministeeriumid,“ märkis Ergma.
 
Riigikogu esimees avaldas lootust, et merenduskoja esitatud ettepanekud saavad selle töö käigus arvesse võetud ning kaua oodatud ning nüüd viimaks kirja pandav strateegiline raamistik pakub hea võimaluse merenduse tuleviku kujundamiseks.
 
Ergma selgitas, et sel aastal võttis Riigikogu vastu uue sadamaseaduse, mis reguleerib sadama rajatiste ehitamist. Riigikogusse on jõudmas merre ehitamise seadus. „Eile leidsime majanduskomisjoni esimehega, et merenduspoliitika arutelu riiklikult tähtsa küsimusena võiks tulla Riigikogu suurde saali Riigikogu kevadistungil. Mõelge, mida Riigikogu saalis toimuvale arutelule tuua,“ tegi Ergma ettepaneku.
 
Riigikogu esimees märkis, et need on küll väikesed, kuid olulised nihked, mis on toimunud merenduse küsimustes.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside