Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna tervituskõnega Eesti politsei 91. aastapäeval Eesti Draamateatris. Oma sõnavõtus ütles Ergma, et töös kodanike turvalisuse ja heaolu tagamisel lähtub politsei põhiväärtustest – asjatundlikkus, ausus, inimlikkus ja koostöötahe. Tema sõnul ei saa turvalisuspoliitika tähtsust alahinnata. „Kuritegude ennetamine, kodanike kaasamine, koostöö kõigiga, kes jagavad eesmärki, et meie ühiskonna turvalisuse tagamisel on igaühel isiklik vastutus – need ei ole projektid või kampaaniad, vaid igapäevane politseitöö, mida planeeritakse pikaajaliselt. Politsei loob iga päev turvalist keskkonda oma riigi kodanike heaks. Seetõttu ei karda seaduskuulekad inimesed politseid ja kui politseinik teeb oma tööd hästi, on kõrge ka inimeste usaldus oma riigi vastu,“ ütles ta. 

Riigikogu esimees tõdes, et muutused maailmas mõjutavad meidki, oleme osa globaalsest julgeolekuruumist, vastutades oma partnerite ees ning tõrjudes samu ohte, millega nemad kokku puutuvad. Nendes uutes oludes tekkivatele väljakutsetele vastamiseks ühendab Eesti politsei-, piirivalve- ja migratsiooniteenistuse. Ta avaldas lootust, et 1. jaanuarist 2010 tööle hakkavas asutuses tekib sünergia – hea koostöö suurema turvalisuse tagamiseks.
 

Ergma meenutas, et ühendamisi ja politsei struktuuri korrastamisi on ajaloos ennegi toimunud, näiteks juba siseminister Kaarel Eenpalu ühendas korrakaitseasutusi, võttis kasutusele andmekogud ja optimeeris isikkoosseisu vastavalt eesmärgile – kodanike julgeolekule.  „Nagu siis, nii on ka praegu tähtis, et politseinikud oleksid motiveeritud. Kõiki vajalikke ümberkorraldusi tehes peab meeles pidama, et inimesed vajavad politseinikke mitte kui karistajaid, vaid kui õiguskuulekatele inimestele turvatunnet tagavaid abilisi. Meie politsei on teinud head tööd, rahvas usaldab teda,“ sõnas ta õnnitledes kõiki politseinikke tähtpäeva puhul.

Riigikogu pressitalitus


 
 

 

Tagasiside