Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänast ELO Noorteparlamendi istungit avades tõdes Riigikogu esimees Ene Ermga, et rahast olulisem on edasiviiv idee.

Ergma sõnul valitseb kodanikuühenduste riigipoolses rahastamises segadus ja seda mitte ainult noorteühingute puhul.

“Kõikvõimalike vabaühenduste rahastamine riigieelarvest on aastaid olnud kaootiline, subjektiivne ja poliitiline. Raha saavad need, kes oskavad teha lobi, kirjutada projekte või leida oma tegevusele poliitilist toetust,” leidis Ergma.

Riigikogu esimehe hinnangul ei peaks ühenduste rahastamine olema debati eesmärk iseeneses, vaid ühiskonnale vajalike tegevuste toetamine.

“Rahast räägivad kõik, vähemalt selles võtmes, et raha ei ole. Mina pean oluliseks, et iga raha küsija peab oskama ära põhjendada miks on nende tegevus oluline,” rõhutas Ergma

Ergma arvates ei piisa ka universaalsest teadmisest või tõdemusest, et noored on meie tulevik ja nende toetamine on vajalik.

“Iga üksik noorteühendus peab ka ise väga täpselt teadma, miks nad on olemas, mida teevad, kuhu jõuda tahavad ja kelle ees vastutavad. Samuti seda, kuidas end väljendada, kuidas määratleda oma sihtrühmad, kuidas oma sõnum viia õigete inimesteni,” ütles Ergma.

Ergma kinnitusel on just need teadmised üheks eelduseks, et noorteühingud saavutaksid sisulise legitiimsuse ja mõjukuse. Tegevuste finantseerimine on Ergma hinnangul alles järgmine samm.

ELO Noorteparlamendi istungi teema oli “Riiklik toetus noorteühingutele võrdub võimaluste andmisega noortele”.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside