Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna tervituskõnega Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu uue hoone pidulikul avamisel. 

Ergma rõhutas, et raamatukogud olid, on ja jäävad iga teadus-õppeasutuse ajuks. „Ilma raamatukogudeta ei ole võimalik säilitada  järjepidevust, kuna inimkond ehitab oma teadmised eelmiste põlvkondade õlgadele ja just siin mängivad raamatukogud suurt rolli talletades varasemaid teadmisi ja vahendades uusi,“ ütles ta.
 
Ergma sõnul muutub infoühiskonnas ka traditsioonilise raamatukogu formaat, muutudes üha rohkem ja rohkem infokoguks. „Elektroonsed väljaanded, andmebaasid on palju muutnud meie arusaama raamatukogudest, millistena me teadsime neid veel kakskümmend aastat tagasi. Kuid vaatamata uuendustele on raamatukogu koht, kuhu inimesed meeleldi tulevad, siin on oma eriline aura, mida on kogenud kõik, kes on veetnud raamatukogudes tunde ja tunde,“ selgitas ta.
 
Riigikogu esimees õnnitles tehnikaülikooli tänase erilise päeva puhul ning soovis kõigile toredaid ning viljakaid tunde uues kodus, sest raamatukogu ilma inimesteta oleks vaid raamatuhoidla.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside