Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Poola Seimi spiikri Ewa Kopaczi ning teda saatvate Seimi liikmete ja Poola lasteõiguste ombudsmani Marek Michalakiga. Kõne all olid Euroopa Liidu tulevik, kahe riigi koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides ning Eesti-Poola parlamentaarsed suhted.

Ergma ütles, et Poola on Eestile lähedane koostööpartner ning sõber. „Meie vahel valitseb üksmeel ning väga tihe koostöö rahvusvahelises organisatsioonides. Soovime suhete jätkuvat tihendamist kõigil tasanditel.“

Riigikogu esimees tõstis esile Poola edukat eesistumist Euroopa Liidus 2011. aasta teisel poolaastal ning avaldas soovi õppida neist kogemustest, eeskätt küsimustes, mis puudutavad seoses eesistumisega parlamendile pandud ülesandeid. Mõlemad parlamendijuhid tõid esile head koostööd parlamentide väliskomisjoni ja ELi asjade komisjoni tasemel, samuti korrapäraseid kohtumisi kolme Balti riigi ja Poola vahel. Ergma märkis, et Riigikogu on huvitatud tihedamate töiste suhete sisseviimisest ka teiste alaliste komisjonide vahel, samuti toetatakse kõigiti parlamendirühmade aktiivsemat suhtlemist.

Rääkides Euroopa ühendamise rahastust finantseerima hakatavast Rail Baltica projektist rõhutas Ergma selle moodsa ja kiire raudteeühenduse vajadust. „Eesti on huvitatud rongiühendusest Varssavisse ja sealt edasi Euroopasse ning ka Poola huvides on lisaks lennuühendusele kiire rongisõit Tallinna või Helsingisse. Loodan, et meie parlamendid saavad anda oma panuse selle protsessi kiirendamiseks,“ sõnas Ergma. 

Kohtumisel osalesid veel Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko ning väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa.

Ergma ja Kopacz avavad täna Riigikogu hoone teisel korrusel näituse „Janusz Korczak – maailma reformaator“, mille järel nad autasustavad Valges saalis Korczaki teemalise lastejoonistuse võitjaid.

Täna kohtus Poola parlamendijuht veel peaminister Andrus Ansipiga. Homme on kavas kokkusaamine Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja Riigikogu aseesimehe Jüri Ratasega.

Fotod tänasest kohtumisest: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Ewa_Kopacz/

Riigikogu pressitalitus

16. jaanuar 2013

Tagasiside