Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Prantsusmaal Strasbourgis toimuval Euroopa Parlamentide juhtide konverentsil sõna võtnud Riigikogu esimees Ene Ergma julgustas parlamente ja riiklikke institutsioone julgemini kasutama kaasaegsete tehnoloogiate ja suhtlusvahendite võimalusi  suhtluses kodanikkonnaga, iseäranis noort põlvkonda silmas pidades.

„Noorem põlvkond on aktiivne osa ühiskonnast, nende infoallikad ja suhtlusvahendid erinevad varem kasutusel olnust. Värske ja kaasaegne inforuum on atraktiivne mitte ainult noortele, vaid kaasab laiemalt erinevaid vanuserühmi ja sotsiaalseid gruppe. See on keskkond, kus parlamendi liikmed ja poliitikud peavad mitte ainult senisest rohkem kõnelema, vaid ka tähelepanelikult kuulama, mida kodanikud meile ütlevad.“

Riigikogu esimees peatus oma esinemises Eestis kasutataval internetihääletusel, mis on olulisel määral suurendanud kodanike võimalust valimistel osalemiseks ja oma hääle andmisel.

Ergma arvustas teravalt poliitikute populistlikke lubadusi, mille täitmiseks võtab ühiskond kohustusi tuleviku arvelt. „Me peame arvestama, et tuleviku arvelt võetud krediit meie tänase elu korraldamiseks on oma kodanike usalduskrediidi kasutamine,“ märkis Riigikogu esimees oma ettekandes.   

Lisaks Ergmale osaleb täna lõppeval Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee korraldataval parlamendijuhtide konverentsil Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe. Muude teemadena käsitletakse veel Euroopa Inimõiguste Kohtu tulevikku, esindusdemokraatia võimalikku kriisi ning Araabia revolutsiooni väljakutseid ja võimalusi.

Foto Ergma esinemisest asub siin.

Täiendav info konverentsi kohta asub aadressil:

http://assembly.coe.int/Conferences/2012Strasbourg/default_EN.asp

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside