Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osales täna Norras Oslos Põhja- ja Baltimaade (NB8) parlamentide esimeeste konverentsil. Sellel arutati Põhja- ja Baltimaade koostööd välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas, samuti lahati Põhja- ja Baltimaade ning Euroopa Liidu parlamentaarset koostööd. 

Parlamendijuhid arutasid ka parlamendi rolli majanduskriisi tingimustes ja kriisist väljatulekul. Ergma sõnul peavad parlamendid kiiremini reageerima ühiskonnas asetleidvatele muutustele. Ta rõhutas, et üheks võtmeteemaks on leida tasakaal kiire otsustusmehhanismi ja demokraatliku parlamentaarse arutelu vahel.
 

Norra Stortingi spiiker Thorbjörn Jagland tutvustas oma kandidatuuri Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale. Jagland soovib teha organisatsiooni liikmesriikidele ja nende kodanikele tõhusamaks ja tähtsamaks ning loodab seejuures ka Põhja- ja Balti riikide toetusele. Valimised peasekretäri kohale leiavad aset septembri lõpus.

Rootsi Riksdagi spiiker Per Westerberg andis samas ülevaate Rootsi ELi eesistumisprogrammist ja selle täitmisest selgitades, et Lissaboni leppe ratifitseerides muutub rahvusparlamentide roll veelgi tähtsamaks.
 

Parlamendijuhid arutlevad veel võimu ja demokraatia teemal ning räägivad kaasamisest tänapäeva ühiskonnas. Konverents lõpeb homme.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 

Tagasiside