Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna keskpäeval avati Šoti maja, kus tervitussõnavõtuga esines Riigikogu esimees Ene Ergma.

”Mul on kiusatus öelda, et Eestis on alanud Šoti aeg ”” sedavõrd tihedaks on muutunud meievaheline kultuurivahetus, sagedaseks majandusmeeste visiidid, kes tulevad meie maad avastama nii ühekaupa kui ka delegatsioonidena ja enesestmõistetavaks poliitikute omavaheline suhtlus,” märkis Ergma.

Šoti kapital on Eestis kasvanud arvestatavaks tööandjaks. Näiteks elektroonikakomponentide tootmine annab tööd umbes 170 inimesele, masinatööstus 100, arvestatav hulk inimesi leiab rakendust keemia-teeninduse vallas ning Šoti pubides. Ergma märkis, et kavandamisel on koostöö turismiarenduse vallas ja tunnistas, et Šotimaa-reis on eestlaste hulgas soositud turismiartikkel. Ühtlasi kiitis Riigikogu esimees tihedaid sidemeid Glasgow Kaubanduskoja ja Eesti Kaubanduskoja vahel.

Lõpetuseks avaldas Ergma lootust, et maakondade ja piirkondade vaheline otsesuhtlus annab inimestele kohaliku elu arendamiseks uusi ideid ja oskusi. Näiteks tõi ta Ida-Virumaa ja Šoti West Lothian´i maakonda ühendavat põlevkivi kaevandamise pärandit. ”Meil on Šoti kogemusest palju õppida,” ütles Ergma, lisades, et otsesuhtlusest huvitatud linnu ja maakondi on veelgi ning sobivate koosööpartnerite otsingud jätkuvad.

Niguliste tänaval avatud Šoti majaloob huvilistele võimaluse saada vajalikku teavet äri edendamiseks mõlemas riigis. Avamispäevaga seotud üritustest võtab osa ka Eestis visiidil viibiv Briti parlamendi liige ning Šoti Rahvusliku Partei esimees Alex Salmond.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside