Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb 27.-28. oktoobril Stockholmis Rootsi Kuningliku Tehnikateaduste Akadeemia (IVA) tehnoloogiafoorumil ning aastakoosolekul. Ergma on IVA välisliige.

Neljapäeval toimub IVA kuninglikul foorumil sümpoosion globaalse uuringu- ja arendustegevuse uutest koostöövormidest, kus osalevad tööstuse, teaduse ja Euroopa Komisjoni esindajad. Reedel peab akadeemia oma aastakoosolekut.

Ergma kohtub Stockholmis ka Rootsi parlamendi spiikri Björn von Sydowi ning Riksdagi naisliikmetega soolise võrdõiguslikkuse koostöövõrgustiku teemal. Rootsi parlamendis on naisliikmete osakaal maailma suurim – 45%.

Reedel pidulikul õhtusöögil esineb Riigikogu esimees akadeemia uute liikmete nimel kõnega. Eesti Teaduste Akadeemia liige Ene Ergma valiti IVA välisliikmeks 2004. aasta novembris. IVA üritustel osaleb ka teine akadeemia liige, Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Olav Aarna.

Rootsi Kuninglik Tehnikateaduste Akadeemia on asutatud 1919. aastal ning selle patrooniks on Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf. Akadeemia tegeleb tehnika- ja majandusteadustega ning ühendab eri riikide spetsialistide abil tööstuse, avaliku sektori ning teised huvigrupid.

Lisainfo: Anneli Entson, 6316318

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside