Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Moldova välisministri Iurie Leancă’ga olid kõne all Moldova viimaste aastate arengud ning Eesti ja Moldova koostöövõimalused. Kõne all oli ka energiajulgeolek ja Transnistria küsimus.

Leancă kinnitusel soovib Moldova vaatamata keerulisele majanduslikule ja poliitilisele olukorrale, kus üheks domineerivaks jõuks on kommunistid, olla normaalne Euroopa riik ja jätkata integreerumist Euroopa Liitu.
 
Lisaks Euroopa Liidu arengukoostööle naabruspoliitika ja idapartnerluse raames vajab Moldova Leancă kinnitusel majandusraskustega toimetulekuks ka investeeringuid Moldova majandusse. Samuti pidas Leancă oluliseks viisavabadust Euroopa Liiduga, mis lihtsustaks ta sõnul nende paljude moldovlaste olukorda, kes töötavad EL riikides.
 
Ene Ergma osutas jätkuvale majanduskriisile viidates, et eelkõige peaks Moldova praegu tegelema soodsa investeeringukeskkonna kujundamisega. Ergma tõi näiteks Eesti ühinemise eurotsooniga, mille üks olulisi eesmärke on Eesti rahandussüsteemi usaldusväärsuse ja stabiilsuse suurendamine. Sama eesmärki kannavad ta sõnul ka Eesti e-riigi arendused ja teenuste viimine internetikeskkonda, mis muudab äritegevuse lihtsamaks ja kiiremaks.
 
Ergma kinnitusel on Eesti valmis Moldovat jätkuvalt aitama ja jagama oma kogemusi ka Euroopa Liitu integreerumisel.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside