Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Leedu Seimi esimehe Vydas Gedvilasega. Kohtumisel räägiti kahe riigi majanduskoostööst, ühisest tegutsemisest Euroopa Liidus ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides ning parlamentaarsest läbikäimisest.

Ene Ergma õnnitles eelmise aasta lõpus ametisse astunud Leedu uut parlamendijuhti ning kinnitas, et kahe riigi parlamentide koostöö, nagu ka riikide vahelised suhted kahe lähedase partneri vahel on olnud väga head ja töised. „Samasugused vaated on lubanud meil ühiseid huvisid edukalt kaitsta Euroopa Liidus ja rahvusvahelistes organisatsioonides. Värskeks näiteks on siin tulemuslik ühistöö ELi 2014-2020 eelarve läbirääkimistel,“ ütles ta.

Riigikogu esimees rõhutas ka ühise energeetikapoliitika vajadust. Rääkides Visaginase tuumajaama projektist tõstis ta esile Eesti jätkuvat toetust sellele nii poliitilisel tasemel kui ka investeerimise osas juhul kui ehitamine on kasumlik ja projekt läbipaistev. Leedu parlamendijuht kinnitas, et langetavad tuumajaama suhtes otsuse lähemate kuude jooksul.

Ergma kutsus partnerit üles senisest veelgi tihedamale koostööle kõiki Balti riike ja Poolat haaravale Rail Baltica raudteeprojektile. „ELi ülemkogu äsjane otsus toetada seda meile nii ülivajalikku raudteeühendust annab võimaluse ühiselt koos kiiresti reaalse tööga edasi minna. Rail Balticast peab saama Balti riikide konkreetse koostöö näide,“ sõnas ta. 

Parlamendijuhid rääkisid ka Leedu peatsest eesistumisest Euroopa Liidus koos Iirimaa ja Kreekaga. Leedu eesistumise prioriteedid on väga olulised teemad ka Eestile. Leedu Seimi ettevalmistav tegevus ja praktiline kogemus parlamentaarsete ürituste läbiviimisel pakub kindlasti huvi ka Riigikogule, märkis Ergma. Samas tõstatas ta tihedama praktilise suhtlemise vajaduse parlamentide alaliste komisjonide vahel ning seda ka Balti Assamblee koostöö raames, et muuta BA töö veelgi tõhusamaks ja nähtavamaks.

Tänasel kohtumisel osalesid ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Arto Aas ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa. Leedu Seimi esimees kohtub täna veel Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi ja Riigikogu aseesimehe Laine Randjärvega.

Fotod tänasest kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Vydas_Gedvilas/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside