Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Tallinnas kahepäevane rahvusvaheline konverents „Läänemere strateegia – uus väljakutse teadmistepõhiseks regionaalseks ja kohalikuks valitsemiseks ja integreeritud koostööks”. Riigikogu esimees Ene Ergma esines konverentsist osavõtjatele tervituskõnega Riigikogu konverentsisaalis. Ergma märkis oma kõnes, et 2009. aasta oktoobris Euroopa Liidu Ülemkogul vastu võetud Läänemere Strateegia eesmärgiks on liita, panna meid eesmärgistatult ja ühiselt tegutsema. „Mul on väga hea meel, et Euroopa Parlamendist algatuse saanud idee on tänaseks kirjas mahukas tegevuskavas ja on oma konkreetsete regiooniüleste projektidega asjalik dokument. Neid projekte ellu viies edendame Läänemere piirkonna ühishuve, tugevdame sidemeid ja loome ühendusi, mis aitavad meil tagada turvalisuse tunnet kogus regioonis,” sõnas Ergma. Riigikogu esimees rõhutas, et väga suur osa strateegiast on suunatud Läänemere regiooni keskkonnaprobleemide lahendamisele ning konkurentsivõime tõstmisele. Ühise merejälgimissüsteemi loomine, reostustõrjealase valmisoleku parandamine, teadmiste vaba liikumise suurendamine – need on meie ühises ruumis väga tähtsad teemad. Ergma sõnul hoiavad Riigikogus vastaval teemal silma peal ja töötavad Läänemere strateegiaga valdkondlikud komisjonid ja Euroopa Liidu Asjade Komisjon.

„Selleks, et Läänemere strateegia oleks elav dokument, peavad kõik Läänemere-äärsed riigid seda järgima ja vajadusel tegevuskava täiendama ning parandama. Loodetavasti saab regionaalsetes strateegiates kasutusele võetavaid meetodeid ja uuendusi kohaldada tulevikus kõikide EL liikmesriikide ladusamaks koostööks,” uskus Ergma.
 
Täna esines konverentsi külalistele ka regionaalminister Siim Valmar Kiisler.  Pärastlõunal algab Tallinna Volikogus konverentsi ümarlaua diskussioon, mille teemaks on väljakutse koostööle kohalikul ja regionaalsel tasandil ning jätkusuutliku võrgustiku kava loomine.
 
Homme, 9. märtsil toimub Tallinna Ülikooli Tallinna saalis konverentsi plenaaristung, kus tervistussõnavõttudega esinevad Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ning Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud. Plenaarettekanded teevad Riigikogu esimees Ene Ergma, Euroopa Liidu Nõukogu presidentuuri ja Euroopa Komisjoni esindajad, Taani hariduse ja Põhjamaade koostöö minister Bertel Haarder, Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Paneelide põhiettekanded teevad välisminister Urmas Paet, Rootsi valitsuse nõunik Alexander Schenk ja Soome Omavalitsusliidu välissuhete direktor Heikki Telakivi. Pärastlõunal jätkatakse paneeldiskussioonidega, kus keskendutakse Läänemere strateegiast lähtuvatele väljakutsetele koostööks kohalikul ja regionaalsel tasandil.
 
 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside