Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna tervituskõnega konverentsil „Euroopa Liidu Läänemere strateegia ning aktuaalsed õigus- ja majandusküsimused, sealhulgas maksejõuetuse valdkonnas“. Konverentsil toimuvad arutelud keskenduvad Läänemere piirkonna arengut takistavatele kitsaskohtadele õigus-ja majandusküsimustes.

Ergma märkis, et Läänemere ruumis asuvad õnneks riigid, mis lähtuvad sarnastest väärtustest ja see on suurepärane pinnas tõsisele mõttevahetusele ja edukale koostööle. Ta sõnas, et kahtlemata on palju objektiivseid põhjuseid, mis teevad koostööd keerulisemaks, kuid püüame vähem mõelda takistustele ja rohkem lahendustele, mis aitaksid kaasa oluliste piiriüleste küsimuste lahendamisele.  „Kuigi Läänemere piirkond on Euroopa Liidus üks uuenduslikumaid ja kiiremini arenevaid piirkondi, ei ole meil hetkekski võimalik üksnes inertsist liikuda. On selge, et meil tuleb läbi konkreetsete tegevuste edendada oma regiooni koostööd,“ rõhutas ta.

Riigikogu esimees avaldas heameelt, et konverentsi ettevalmistamisse on oma panuse andnud ka Riigikogu õiguskomisjon, kes on tegelenud analüüsiga maksejõuetuse alaste regulatsioonide kohta Läänemere riikides ja uurinud, missuguseid probleeme ja lahendusi nähakse piiriüleses täitemenetluses.

Tallinna Ülikoolis peetav kahepäevane konverents on neljas suurem foorum, mis on Eestis Läänemere strateegia rakendamise teemal korraldatud palude avaliku, era- ja kolmanda sektori institutsioonide ja ülikoolide koostöös.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside