Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Soulis Korea Rahvusassamblee esimehe Kang Chang-heega. „Eesti võimude ja ettevõtjate huvi Aasia suunas on kasvav ja Korea Vabariik meie kõige olulisemate partnerite hulgas. Esmapilgul ehk pikavõitu geograafilise kauguse kompenseerivad kaasaegsed internetipõhised võimalused suhtlemiseks ja koostööks. Meie huvi on seda potentsiaali paremini kasutada,“ märkis Riigikogu esimees.

Mõlemad väljendasid rahuolu parlamentaarsete sidemete aktiviseerimise üle. Korea parlamendi spiikri juhitud delegatsioon külastas Eestit suvel 2011, sama aasta novembris väisas Koread Riigikogu väliskomisjon. Ühiselt leiti, et teadus- ja tehnoloogia-alane koostöö oleks sfäär, mille arengule riikide parlamentide komisjonid saaksid edukalt kaasa aidata.

Korea pool tunnustas Eesti saavutusi internetiteenuste arendamisel ja kasutuselevõtul: „Meile on hästi teada, et Eesti on Euroopa edukamaid riike e-teenuste arendamisel ja väljapakkumisel. Ainulaadsed ja põnevad on ka teie kogemused internetipõhistest parlamendivalimistest, seda sooviksime lähemalt tundma õppida,“ väljendas Kang Chang-hee huvitatust. Peatuti ka internetiturvalisuse probleemidel.

Riigikogu esimees tunnustas kõrgelt teaduskontakte Tartu Ülikooli ja Korea füüsikateadlaste vahel ning väljendas Eesti huvi teaduskontaktide intensiivistamise ja mitmekesistamise vastu.

Pooled arutasid ka kahe riigi koostööd rahvusvahelistest organisatsioonides, mis on olnud tihenev ja tulemuslik. Võõrustajad tänasid Eestit toetuse eest Korea saamisel ÜRO Julgeolekunõukogu alaliseks liikmeks.

Korea visiidi käigus külastas Ergma täna koos Riigikogu liikmete Andres Anvelti, Mailis Repsi, Sven Sesteri, Urve Tiiduse ja Riigikogu Kantselei direktori Maria Alajõega ka Korea rahvusmuuseumi ja vaatas rahvusliku teatri tantsuetendust.

Homme kohtutakse peaminister Hwang-sik Kim’i ning välis- ja kaubandusminister Sung Hwan Kim’iga, samuti külastatakse Samsung Electronics’it Suwonis.

Fotod visiidist on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Riigikogu/Korea/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside