Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Vabaduse väljakul kosmoseteemalise interaktiivse rändnäituse European Space Expo, mida on varem eksponeeritud 15 Euroopa linnas.

Ergma mainis, et näituse avamise päev langeb kokku Tallinna ettevõtluspäevaga.

„See kokkulangevus on väga sümboolne, sest kui Eesti kosmosevaldkonna töögrupp 2006. aastal alustas oma tegevust, siis oli selle põhieesmärgiks just uute võimaluste loomine, näiteks see kuidas Eesti majandus võib saada kasu satelliitidelt saadavatest andmetest,“ ütles Ergma.

Kosmosetehnoloogiatel põhineb kümneid tuhandeid rakendusi, mida saab kasutada side-, transpordi-, keskkonna-, julgeoleku ja mitmetes teistes valdkondades. Näitusel on näha, kuidas kosmoseuuringud mõjutavad meie igapäevaelu ja millist kasu võivad ettevõtjad saada kosmoseuuringutest.

„Euroopa Liidul on ees kaks ambitsioonikat programmi Galileo ja Kopernikus, neis programmides osaleb ka Eesti. Satelliitidelt saadavate andmete kasutamiseks on vaja osata neid töödelda, selleks alustaski Eesti Euroopa Kosmoseagentuuriga ühinemise protsessi. Tänavu maikuus saime näha selle protsessi üht resultaati – Euroopa Kosmoseagentuuri kanderaketilt VEGA 2 startis kosmosesse Eesti tudengite poolt loodud EST CUBE-1 ning Eestist sai 42. kosmoseriik,“ ütles Ergma.

Fotod

 

Tagasiside