Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Ülemaailmse Intellektuaalse Omandi Organisatsiooni (WIPO) peadirektori Francis Gurryga. Kohtumisel räägiti tööstusomandi ja autoriõiguste kaitsest Eestis ja mujal maailmas, sealhulgas ka ACTAga (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) seotud probleemidest.

Ergma andis ülevaate Eesti viimaste aastate aruteludest intellektuaalomandi ja selle kaitse osas ning tõi esile probleemid interneti kiire arenguga seotud valdkonnas. Ta märkis, et Eestis on need küsimused teravalt päevakorda tõusnud just ACTAga seotud arutelude kaudu. „Peame kaasama nendesse aruteludesse ja ülestõusetunud küsimuste lahendamisse senisest enam inimesi ja huvigruppe. Eriti tervitatav on, et antud küsimuses on muutnud erksaks noored, kes muidu jäävad tavaliste poliitiliste probleemide ja seaduste aruteludest kõrvale,“ märkis Ergma.

Riigikogu esimees ja WIPO peadirektor käsitlesid veel uute tehnoloogiate kiire arengu ja sellega seotud seaduste teemat, samuti teadlaste ja poliitikute vastutust ühiskonna ees. Gurry tänas Eestit senise tiheda ja viljaka koostöö eest ning avaldas lootust, et see jätkub edaspidigi.

Eesti on WIPO liige alates 1994. aastast. Tööstusomandi valdkonnas on Eesti ühinenud kõigi WIPO hallatavate vastavate lepingutega.

Fotod kohtumisest on aadressil:

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/Francis+Gurry/

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside