Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Vene Riigiduuma Eesti sõprusrühma delegatsiooniga, mille eesotsas on SRÜ asjade ja kaasmaalastega suhete arendamise komisjoni aseesimees Tatjana Moskalkova. Delegatsioon saabus Eestisse Eesti-Vene parlamendirühma kutsel.

Ergma kinnitas, et Eesti on valmis Venemaaga avatud ja töiseks dialoogiks, lähtudes võrdsetest alustest. „Peame oluliseks avatud dialoogi Venemaaga kõigil teemadel, sealhulgas ka valdkondades, milles puudub üksmeel.” Kohtumisel räägiti ka Eesti-Vene piirilepingu teemal, samuti kuidas on võimalik parlamentaarse koostöö tihendamise raames parandada kahe riigi suhteid. Põgusalt peatuti ka Eesti venekeelse elanikkonna probleemidel.
 

Lisaks Ergmaga kohtumisele oli Vene delegatsioonil täna kokkusaamine Riigikogu väliskomisjoniga eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga. Mikser tõi esile, et Eesti-Vene suhted majanduse ja kultuuri valdkonnas on head ning enamikule olemasolevatele probleemidele kahe riigi suhetes vaatab Eesti Euroopa Liidu vaatepunktist. Ka Eesti-Vene parlamendirühmaga kohtumisel eesotsas rühma esimehe Peeter Tulvistega oli kõne all kahe riigi läbikäimine ja seda eriti parlamentaarsel tasandil. Tulviste tervitas samuti kahe riigi suhete arengut viimastel aastatel ning rõhutas parlamentaarse koostöö tõhustamise tähtsust.

Riigiduuma delegatsioonil olid täna veel kohtumised ka siseministeeriumis ja välisministeeriumis. Lisaks Moskalkovale kuuluvad delegatsiooni Riigiduuma liikmed Irina Gorkova ja Larissa Jakovleva. Homme on delegatsioon Tartus ning reedel Narvas.
 
Riigikogu pressitalitus
24. november 2010
 
Fotod kohtumisest aadressil:
 
 

 

Tagasiside