Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretäri peapiiskop Dominique Mamberti tänasel kohtumisel olid kõne all üldhumanitaarsed- ja sotsiaalküsimused.

Kõneldes teaduse rollist tänases ühiskonnas, rõhutasid mõlemad pooled, et teadus peab tuginema eetilistele väärtustele ja olema suunatud inimkonna hüvanguks.

„Kaasaegsete tehnoloogiate arenguga võib tihti kaasneda negatiivseid momente ja sellega tuleb väga tõsiselt arvestada,“ ütles Ergma.
 
Eesti ja Vatikani koostööst kõneldes märkis peapiiskop Dominique Mamberti, et riikidevahelise koostöö eesmärk peaks olema inimeste elu paremaks muutmine ja inimeste elujärje parandamine kõikjal maailmas, kus on jätkuvalt väga palju vaeseid ja nälgivaid inimesi. Mamberti tunnustas ka Eesti Kirikute Nõukogu rolli, mis ühendab endas erinevate konfessioonide esindajaid.
 
Tänasel kohtumisel viibisid Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, Eesti suursaadik Püha Tooli juures Jüri Seilenthal, apostlik nuntsius arhipiiskop Luigi Bonazzi ja apostlik administraator piiskop Philippe Jourdan.

 

Riigikogu pressitalitus
Tagasiside