Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Valgevene parlamendi delegatsiooniga, mida juhib majanduskomisjoni ning Valgevene ja Eesti parlamendi vahelise koostöörühma esimees Jevgeni Artjušenko.

Ergma andis külalistele ülevaate Eesti majanduspoliitilisest olukorrast ning parlamendi tööst. Ta rõhutas, et Eesti on jätkuvalt huvitatud dialoogi arendamisest Valgevenega ning kahepoolsest parlamentaarsest koostööst. Peatudes majandussuhetel ütles Ergma, et Valgevene on Eestile jätkuvalt oluline kaubanduspartner ning kaubandussuhted kahe riigi vahel on tihenemas tuues siinjuures esile koostöö transiidi ja transpordi valdkonnas. Samuti räägiti teadusalasest koostööst. Käsitledes suhteid Euroopa Liiduga ütles Ergma, et Eesti on huvitatud ELi ja Valgevene suhete arendamisest ja sellele suunatud reformide läbiviimisest. Kohtumisel kõneldi ka Valgevenes detsembris aset leidvatest presidendivalimistest.
 

Valgevene parlamendidelegatsioon viibib Eestis Valgevene-Eesti parlamendikoostöö raames. Täna kohtuti veel väliskomisjoni, Eesti-Valgevene parlamendirühma ja Riigikogu ühenduse Valgevene demokraatliku arengu kaitseks esindajatega. Homme on kavas külastada ettevõtet ESTELplus ning kohtuda Tallinna abilinnapea Denis Boroditšiga.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside