Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu Ameerika Ühendriikide erakorralise ja täievolilise suursaadiku Aldona Wos`i.

Kohtumisel rõhutati edasiminekut Riigikogu ja USA Kongressi vahelistes suhetes, samuti USA saatkonna ja Riigikogu head koostööd. ”Regulaarsed kohtumised ja mõttevahetused maailmapoliitika aktuaalsetel teemadel on väga olulised ühiste seisukohtade kujundamisel,” ütles Ene Ergma, kommenteerides hiljuti Reykjavikis toimunud Põhjamaade ja Balti riikide väliskomisjonide esimeeste kohtumist USA Senati välissuhete komisjoni esimehe Richard Lugariga.

Vahetati mõtteid ajaloosündmuste, eriti II Maailmasõja tõlgendamise üle. Nenditi ajaloolise tõe väljaselgitamise vajadust ning vastava teavitustöö tähtsust nii laiemale avalikkusele kui ka koolides. Mõttevahetuses rahvuspoliitika teemadel leiti ühiselt, et Eesti on selles valdkonnas teinud võimalikust parima.

Kohtumise käigus tõstatas Riigikogu esimees taas küsimuse USA sissesõiduviisade senise süsteemi muutmise võimaluste kohta. ”Oleme Euroopa Liidu liikmesmaa ja soovime luua veelgi paremaid võimalusi noortele inimestele, üliõpilastele ja teadlastele tutvumiseks USA`ga, see lähendab veelgi meie rahvaid ja kultuure,” ütles Ergma.

Kohtumine toimus väga sõbralikus õhkkonnas, kuna Ergma suhtles külalisega ka Aldona Wosi esivanemate – poola keeles.

Lisainfo: välissuhete osakonna juhataja Jüri Kahn, 631 6390

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside