Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna USA kongressi delegatsiooniga, kellega arutati energiajulgeolekuga seotud küsimusi ning kahe riigi vahelisi suhteid.  

Esindajatekoja delegatsiooni juhi Shelley Berkley sõnul on külaskäigu eesmärgiks arendada atlandiülest koostööd. Taolised külaskäigud Euroopasse on regulaarsed. Seekord otsustati tulla Eestisse ja Leetu, et tutvuda lähemalt Balti regiooniga. Reis päädib Tšehhi Vabariigis, mis on Euroopa Liidu eesistujamaa.  

Ergma rõhutas USA ja Eesti häid suhteid läbi aegade. „Tänutundega meenutame, et Ameerika Ühendriigid ei ole kunagi tunnustanud Eesti ja teiste Balti riikide nõukogude okupatsiooni. Oleme tänulikud ka toetuse eest ühinemisel NATOga,“ ütles Ergma. 

Kohtumisel olid kõne all ka Eesti suhted Venemaaga, olukord selle lähinaabruses, eriti Lõuna-Kaukasuses. Ergma märkis, et Eesti soovib oma idanaabriga arendada häid konstruktiivseid suhteid. Kõne all olid veel Euroopa energiajulgeolekuga seotud erinevad poliitilised ja majanduslikud aspektid.  

USA delegatsiooni liikmed tundsid huvi ka Eesti poliitilise süsteemi ja parlamendis esindatud erakondade vastu. 

Kohtumisel osalesid USA Esindajatekoja poolt veel Virginia Foxx, Phil Gingrey, Paul Kanjorski, Ron Klein, John Carter ja Steve Cohen. 

Kohtumisel osalesid Riigikogu Eesti-USA parlamendirühma esimees Keit Pentus, väliskomisjoni esimees Sven Mikser ja riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma. 

Riigikogu pressitalitus

 
 
 
 

 

Tagasiside