Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Kaitseuuringute Keskuse korraldatavast kõrgetasemelisest ümarlauast osa võtvate Norra endise peaministri Kjell Magne Bondeviki, Soome endise kaitseministri Elizabeth Rehni, Suurbritannia endise kaitseministri Lord Des Browne of Ladytoni ja Suurbritannia Kaitsepoliitika Instituudi professori Malcolm Chalmersiga

Kohtumisel oli kõigepealt kõne all Euroopa Liidu finantsstabiilsusfondiga seotud küsimused ja ühenduse finantsolukord. Vahetati mõtteid kriisi põhjustanud tegurite üle. Ergma andis lühiülevaate Eesti riigi tegevusest majandussurutise ajal. Tema sõnul tuli teha rasked otsused, mis tagasid surutisest väljumise.
 
Külalised võtsid kõneks püüdlused tuumarelvavaba maailma suunas. Tõsist muret väljendati maailma riikide suure tuumarelvaarsenali üle, mille kohta ei ole täpset ülevaadet. Nimetatud teema oli kõneaineks Tallinnas toimunud ümarlaual, millest võtsid osa ka Riigikogu esindajad. Külalised märkisid, et Eestis külaskäigu ajal soovisid nad saada teavet Eesti suhtumist desarmeerimisküsimustesse ja koostöösse NATOga.
 
Ergma selgitas, et Eesti pöörab olulist tähelepanu NATO liikmelisusele ja oma kaitsevõime tugevdamisse. Ta märkis, et tuleva aasta eelarves on ettenähtud kaitsekulutustele 2% SKTst.
 
Külalised väljendasid soovi Eesti suuremaks kaasamiseks tuumavaba maailma aktsiooni, et Eesti hääl koos teiste Balti riikidega oleks tugevamini kuulda. Ergma väljendas ka muret tavarelvastuse hulga suurenemise üle Euroopa Liidu välispiiriga külgnevatel aladel.
 
Kohtumisel käsitleti veel suhteid Venemaaga. Ergma märkis, et Eesti sooviks on arendada oma idanaabriga viljakat koostööd.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside