Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Prahas ametlikul visiidil Tšehhi Vabariigi parlamendi Esindajatekoja spiikri Miroslava Němcová, Parlamendi Senati presidendi Milan Štěchi ja Tšehhi peaministri Petr Nečasiga.

Parlamendis oli kõne all kahe riigi parlamentide-vahelise suhtluse mitmekesistamine, samuti koostöö rahvusvahelistes parlamentaarsetes organisatsioonides. Pikemalt peatuti Euroopa Liidu praegustel mureteemadel. „Mitte kõik me ei olnud vastutustundlikud ja distsiplineeritud kohustuste suhtes, milles olime ühiselt kokku leppinud. See on valus õppetund kõigile meile. Euroopa Liidu tuleviku suhtes on nüüd määrav, kuivõrd me suudame oma vigadest õppida. Sarnaste vigade kordumine on ühendusele hukutav,“ märkis Riigikogu esimees. „Euroopa Liidu solidaarsus on meie ühenduse nurgakivi, mida Eesti väga väärtustab ja oma käitumisega ka kinnitab,“ rõhutas Ergma jagades kolleegidele informatsiooni Riigikogus toimunud diskussioonidest riiklike garantiide andmisel Euroopa Finantsstabiilsuse Fondile (EFSF). 
 
Kohtumisel peaministriga keskenduti lisaks Euroopa Liidu teemadele küberturvalisuse küsimustele. Tšehhi peaministri sõnul suhtuvad nad küberohtudesse väga tõsiselt, hindavad kõrgelt Eesti sellealaseid kogemusi ja arutavad peagi, kuidas koostööd Eestiga edendada. Peaminister Nečas kiitis tihedat koostööd Eesti ja Tšehhi vahel ELi olulistes küsimustes, tuues välja vaadete täieliku kokkulangevuse tugeva ühisturu eest seismisel. Vestlusel puudutati ka aatomienergiaga seonduvat ja idapartnerluse küsimusi. Ergma avaldas Tšehhile tänu panustamise eest Balti õhuturbemissiooni.
 
Riigikogu esimehel toimus kohtumine ka Tšehhi parlamendi teaduse ja uuringute alamkomitee esindajatega, kellega arutati parlamendi rolli ja abi üle teaduse arendamisel ning rahvusvahelisel koostööl. Pooled väljendasid tõsist huvi ja valmisolekut tihendada infovahetust ning koostööd kahe riigi parlamentide vastavate komisjonide vahel. 
 
Ergmad saadavad visiidil Riigikogu liikmed, Eesti-Tšehhi parlamendirühma esimees Tõnis Kõiv, parlamendirühma aseesimees Ester Tuiksoo ja Heljo Pikhof. Delegatsioon saabub tagasi reedel.
 
1. Ene Ergma ja Miroslava Němcová, esindajatekoja spiiker.
2. Ene Ergma süütab küünla kolleegi, Riigikogu liikme Peeter Kreitzbergi mälestuseks Püha Vituse katedraalis Prahas.
3. Ene Ergma kirjutamas Senati külalisteraamatusse. Seisab Senati president Milan Štěch
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside