Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Toompeal Eestis visiidil viibiva Tadžikistani presidendi Emomalii Rahmoni ja teda saatva delegatsiooniga. 

Kohtumisel olid kesksel kohal kahe riigi koostööga seotud küsimused. Kuigi Tadžikistan on Kesk-Aasia riikidest Kasahstani järel Eestiga kaubakäibelt teisel kohal, tõdeti kohtumisel, et majanduslikus koostöös on arenguruumi küllaldaselt. Rahmoni arvates on otstarbekas laiendada Eesti sadamate kasutamist nii metalli kui ka muude kaupade transiidiks. Ergma ütles, et Eesti on saavutanud arvestatava taseme infotehnoloogia alal ning on valmis kindlasti oma kogemusi jagama ka Tadžikistaniga. Kohtumisel märgiti samuti positiivselt, et mõlema riigi ettevõtetel on tekkinud huvi vastastikku kasulikuks majanduslikuks koostööks. Samuti leiti, et kahe riigi kultuurialastele suhetele tuleks anda uus impulss.
 
Ergma rõhutas vajadust parlamentide vaheliste suhete arendamiseks. Et Eesti ja Tadžikistani vahelised diplomaatilised suhted loodi alles kolm aastat tagasi pole veel moodustatud Tadžikistaniga suhtlemiseks parlamendirühma, mis aga oleks vajalik kahe riigi vahelise läbikäimise aktviseerimiseks. Rahmon lubas aidata kaasa nende suhete loomisele.
 
Samuti informeeris Tadžikistani riigipea Riigikogu esimeest olukorrast naaberriigis Afganistanis.
 
Kohtumisel osales veel väliskomisjoni esimees Sven Mikser.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside