Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis vastu Taani parlamendi delegatsiooni eesotsas parlamendi esimehe Christian Mejdahl`iga.

Kohtumise alguses tänas Ene Ergma Taanit viimasel kümnendil väldanud tõhusa toetuse eest, mis on aidanud Eestil ellu viia põhilisi välispoliitilisi prioriteete: liitumist Euroopa Liidu ning NATO-ga. Samas lisas Ergma, et ”Taani ja Eesti koostöö on riiklikult tasandilt jõudnud omavalitsuste tasandile ning suurepäraseks saavutuseks saab lugeda seda, et alanud on koostöö inimeste vahel.”

Kohtumisel keskenduti problemaatikale, mis tekib Eestis peale 1. maid. Arutati nii seadusloome regulatsiooni kui ka Euroopa Parlamendi ning rahvusparlamentide omavahelise suhte küsimusi. Külalised tundsid huvi, kuidas valmistatakse Eestis ette 13. juunil asetleidvaid europarlamendi valimisi. Valimiseelse perioodi põhiprobleemina tõstis Ergma välja elanikkonna madalat teadlikkust Euroopa Liidust: ”Euroopa Parlamendi valimiseelsel perioodil on eriti oluline kohtumised rahvaga ning nendel toimuv aktiivne selgitustöö. Euroopa Parlament ei tohi inimestele tunduda liiga kaugena, millest kohaliku elu edendamisel ei sõltu midagi.” Nõustudes probleemiasetusega, lisas Taani parlamendi spiiker, et ”muutunud olukorras on eriti tähtis teha jätkuvalt tõsist tööd ka pärast 1. maid. Rahvale peab võimalikult ruttu saama selgeks see, et Euroopa Liitu astumisega sai tehtud õige valik.”

Arutlusel võimalikult tõhusa seadusandliku tegevuse üle tõdesid mõlemad pooled informatsiooni liikumiskiiruse tähtsust Brüsseli ja rahvusparlamentide vahel. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tutvustas külalistele, et mudelit, mille järgi seadusandlik töö pärast 1. maid toimuma hakkab, on parlamendis katsetatud juba viimased kolm kuud.

Kohtumise käigus arutleti Põhjamaade Nõukogu koostöö ning põhjadimensiooni süvendamise vajaduse küsimusi.

Taani parlamendi delegatsioonil on täna kavas veel kohtumised Vabariigi Presidendi Arnold Rüütli, peaminister Juhan Partsi ning Riigikogu aseesimehe Peeter Kreitzbergiga.

Homme kohtub delegatsioon Riigikogu väliskomisjoni ning opositsiooniparteide esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside