Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Eestis riigivisiidil viibiva Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneniga. Riigikogu ees peetud kõnele järgnenud kohtumisel kõneldi koostööst Euroopa Liidu sees ning suhtlemisest partnerriikidega, räägiti Läänemere strateegiast, samuti kahe riigi vahelisest koostööst haridus- ja teadusvallas.
 

Nii Ergma kui ka Halonen tõdesid, et kahe riigi suhted on suurepärased. Nende aluseks on tihe omavaheline läbikäimine ning näiteks üle Soome lahe reisib aastas kuus miljonit inimest. Väga elavad on ülikoolide ja teiste õppeasutuste vahelised sidemed ja õppurite vahetus. ”Just heas hariduses peitub ka võti tööpuudusest ülesaamisel,” rõhutas Ergma.

Riigikogu esimees pani ette tihendada koostööd Läänemere ühise teaduspiirkonna raames. Tema sõnul on oluline, et tihedas koostöös suudetakse ära kasutada kogu piirkonna teaduspotentsiaal.
 

Peatudes Läänemere äärsel koostööl laiemalt nenditi, et üheskoos Euroopa Liidu laienemisega on Läänemeri muutunud senisest olulisemaks ka kogu liidule. Põhjadimensiooni arendamine ja Euroopa Liidu värske Läänemere strateegia teostamine on need vahendid, mida Euroopa Liit peab kasutama efektiivselt koostöös liitu mittekuuluvate riikidega.

Ka Eestile on suur tähtsus koostööl Põhjamaadega. Siinjuures on Balti riigid välja kujundanud usalduslikud suhted oma põhjanaabritega nii parlamentide kui valitsuste tasemel. Koostööd on arendatud ka kõikide Põhjamaade ja Baltimaade vahel. Põhjamaade ja Baltimaade koostöö laiendamist on tähtis jätkata. Koostööd peaks tihendama ka välis- ja julgeolekupoliitika alal ning teiste ühiste huvide kaitsmisel Euroopa Liidus. Eesti ja Soome välis- ning julgeolekupoliitikaalane koostöö laabub hästi ka parlamentide vahel. Nõnda näiteks kohtuvad regulaarselt välis- ja riigikaitsekomisjonid.
 

Tänasel kohtumisel Riigikogus osalesid ka Soome haridusminister Henna Virkkunen ning Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside