Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa kohtusid täna Sloveenia peaministri Janez Janša ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumisel jäi kõlama mõte, et uute EL-i liikmetena on mõlema väikese riigi ees sarnased väljakutsed, mille saavutamiseks tuleb teha igakülgset koostööd.

Janša tunnustas Eesti riigihalduse, eriti maksusüsteemi lihtsust, märkides, et Sloveenia võib selles osas Eesti kogemusest õppida. Ühiselt tõdeti, et mõlema riigi majandusnäitajatega võib praegu igati rahule jääda. See annab mõlemale riigile lootust, et suudetakse ühineda euro ühisrahaga 1. jaanuariks 2007. Finantsteemadest puudutati kohtumisel ka Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi perspektiivi.

Põhjalikumalt peatuti kohtumisel EL-i naabruspoliitikal. Ergma rõhutas uute liikmesriikide rolli tähtsust selle elluviimisel. “Oma kogemuste ja teadmistega Ukraina, Gruusia ja Moldova regiooni demokraatiate arengute toetamine on üks Eesti prioriteetidest,” märkis ta. Janša tõdes, et Sloveenia jaoks on väga oluline euroopalike väärtuste süvendamine Balkani regioonis. Mõlemapoolselt tõdeti parlamendi kui rahva esinduse rolli tähtsust nii noorte demokraatiate arendamisel kui ka püsimisel.

Enn Eesmaa selgitas külalistele Venemaa piirileppega seonduvat.

Tagasiside