Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Serbia siseministri Ivica Dačićiga. 

Kohtumisel väljendati vastastikku heameelt, et Eesti ja Serbia suhted on jõudnud praktiliste sidemete ja koostöö tasandile. Ergma rõhutas, et Serbia on Eestile oluline partner Lääne-Balkani regioonis ja mitmete perspektiivsete koostöövaldkondadega tasub jõudsamalt edasi minna. Riigikogu esimees kinnitas huvi tihedamate sidemete sisseviimisest kahe riigi parlamentide vahel – see oli kõne all ka tema hiljutisel Serbia visiidil septembrikuus Rahvusassamblee esimehega kohtumisel, mis möödus asjalikus õhkkonnas. Tõdeti, et kahe riigi suhete arenemisest kõnelevad ka vastastikku tehtud kõrgetasemelised visiidid, kohtumised rahvusvahelistel üritustel ja ka tihenevad ametkondade-vahelised konsultatsioonid.
 
Ergma toonitas, et Eesti on Euroopa Liidu laienemise veendunud toetaja. Ta märkis tunnustavalt Serbia pühendumust liikuda edasi ELi suunal. Ergma ütles, et Eesti toetab Serbiale EL kandidaatriigi staatuse andmist. Serbia on teinud reformide läbiviimisel tunnustamisväärset tööd, lisas ta.
 
Dačić rõhutas, et Serbia lõimumine ELiga on Serbia tähtsaim rahvuslik prioriteet ja väljendas uskumust, et eelseisval kevadel toimuvad parlamendivalimised seda kurssi ei muuda. Samas on Serbiale ülimalt oluline Kosovo küsimuse lahendamine. Ministri kinnitusel kavatseb riik selles küsimuses olla konstruktiivne ja lähtuda praktilistest aspektidest. Ergma selgitas, et välispoliitiliste küsimuste kõrval on olulisem Serbia rahva heaoluga seotud küsimuste lahendamine. Riigikogu esimees rõhutas, et lõimumisprotsessis on oluline tegevus riigi seadusandluse harmoneerimine ELi seadusandlusega. Ergma toonitas, et saades Euroopa Liidu liikmeks on vaja vastutustundlikult jälgida kokkuleppeid ja kinni pidada endale võetud kohustustest vältimaks kriisiolukorda sattumist.
 
Kohtumisel osales veel Riigikogu õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants.
 
Fotod kohtumiselt on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside