Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Saksamaa parlamendi regionaalse majanduspoliitika alamkomisjoni delegatsiooni kohtumisel oli kõne all kahe riigi vastastikused suhted ja koostöö.
„Mul on hea meel, et meie suhted on nii head ja tihedad. Sel aastal möödub 90 aastat, kui Saksamaa tunnustas Eestit esimest korda ja 20 aastat Eesti taastunnustamisest Saksamaa poolt,“ ütles Ergma.
 
Riigikogu esimees osutas, et selle koostöö üheks väljenduseks on olnud Saksa parlamendi stipendium Eesti noorte ametnike koolitamiseks. „Kakskümmend aastat tagasi me veel ei teadnud hästi, kuidas oma riiki üles ehitada ja Saksa parlamendi stipendiumitest on olnud meile tõesti suur abi. Alates 1992. aastast on tänu sellele stipendiumile koolitust saanud 62 meie ametnikku,“ tõdes Ergma.
 
 „Ma arvan, et me oleme oma riigi ülesehitamise eksami teinud vähemasti hindele hea. Oleme nüüd Euroopa Liidus, NATOs, Schengeni viisaruumis ja eurotsoonis ning täidame eeskujulikult finantsdistsipliini, kuigi see on olnud väga raske. Ma tänan väga Eesti inimesi, kes on aru saanud, et see ei ole olnud vaid poliitikute tuju, vaid vajalik selleks, et hoida meie riiki õigel teel,“ jätkas Ergma.
 
Saksa parlamendidelegatsiooni juht Ernst Hinsken tunnustas omalt poolt Eesti saavutusi ja kinnitas, et Eestis viibimine ja Eesti areng on avaldanud neile tõsist muljet.
Kohtumisel Riigikogu esimehe Ene Ergmaga osales ka Riigikogu Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Urmas Klaas.
 
Seejärel kohtus Saksa parlamendidelegatsioon maaelukomisjoni ja majanduskomisjoni esindajatega, kus kõne all oli Eesti regionaalpoliitika ja halduskorraldus, omavalitsuste tulubaas ja toimetulek ning struktuurifondide vahendite kasutamine omavalitsuste poolt. Kohtumisel osalesid maaelukomisjoni liikmed Andre Sepp ja Aare Heinvee ning majanduskomisjoni liige Toomas Tõniste.
 
Saksa parlamendi delegatsiooni kuulusid lisaks delegatsiooni juhile Doris Barnett, Claudia Bögel, Dieter Jasper, Urusla Lötzer ja Andrea Wicklein.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside