Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Käsitleti soolise võrdõiguslikkuse teemasid.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Stockholmis Riksdagi esimeest nõustava parlamendi naisliikmete rühma esindajatega. Vestluse käigus tutvustasid Riksdagi naisvõrgustiku liikmed oma tegevust ning Rootsi ühiskonnas päevakajalisi soolise võrdsuse küsimusi. Ergma andis ülevaate soolise võrdõiguslikkuse probleemistikust Eestis. Lähemalt peatuti vajadusel julgustada naiste suuremat osalemist poliitikas. Rootsi parlamendis on naisliikmete osakaal maailma suurim – 45%. Ergma ja Riksdagi naisvõrgustiku esindajad leidsid, et mõlema parlamendi alaliste komisjonide koostöö võiks laieneda ka soolise võrdõiguslikkuse valdkonda.

Riigikogu esimehel toimus ka jutuajamine Riksdagi esimehe Björn von Sydoviga. Sellel käsitleti nii kahepoolseid suhteid kui ka Euroopa Liidu naabruspoliitika küsimusi.

Täna ja homme osaleb Ergma Stockholmis Rootsi Kuningliku Tehnikateaduste Akadeemia (IVA) tehnoloogiafoorumil ning aastakoosolekul.

Reedel pidulikul õhtusöögil esineb Riigikogu esimees akadeemia uute liikmete

nimel kõnega. Eesti Teaduste Akadeemia liige Ene Ergma valiti IVA välisliikmeks 2004. aasta novembris. IVA üritustel osaleb ka teine akadeemia liige, Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Olav Aarna.

Lisainfo: Anneli Entson, 6316318

Tagasiside