Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal rahvaalgatusrühma Sindi pais esindajate Hans Solli ja Tauno Jürgensteiniga, kes andsid Riigikogule üle 2090 allkirjaga pöördumise. 

Ergma kinnitas dokumenti vastu võttes, et pöördumises toodud probleeme arutatakse põhjalikult Riigikogu vastavates komisjonides ja tehakse vajalikud järeldused. 

Sindi paisu rahvaalgatusrühm kogus allkirju paisu likvideerimise toetuseks. Allakirjutanud nõuavad oma pöördumises, et Sindi pais likvideeritaks ja selle asemel taastatakse kunagine kärestik, soovitakse paisu sundvõõrandamist või asendustäitmise kohaldamist. Samuti tahetakse, et riik aktsepteeriks elustiku ekspertide seisukohti ja lõpetaks paisutamisest saadava hüdroenergia käsitlemise ökoloogilise energiana ning arvaks selle taastuvate ja kasutatavate energiaallikate hulgast, energiamajanduse riiklikust arengukavast, teistest energiaalastest arengukavadest ja õigusaktidest välja. Allakirjutanud soovivad oma pöördumises veel, et lõpetataks uute paisude rajamiseks ja vanade taastamiseks lubade väljastamine, et soodustataks igati paisude likvideerimist ja kunagise kauni ürglooduse taastamist nende asukohas. Allakirjutanute arvates tuleks vee erikasutusloa tingimusi rikkunud paisude omanikelt võtta alatiseks ära õigus saada nimetatud luba. 

Fotod allkirjade üleandmiselt on internetis siin: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/Sindi+pais/ 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside