Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Eestis visiidil viibiva Prantsusmaa Rahvusassamblee sõprusrühma delegatsiooniga. Ergma rõhutas delegatsiooni külaskäigu tähtsust, eriti ka sellepärast, et juba juulist algab Euroopa Liidus Prantsusmaa eesistumisperiood. Riigikogu esimees märkis, et möödunud nädalal ratifitseeris Riigikogu Lissaboni lepingu. Iirimaa referendumi „ei“ otsust nimetas ta „külmaks dušiks“ kogu Euroopale. „Me vajame ühtset ja tugevat Euroopat. Eriti oluline on see energiapoliitika ja ühise välispoliitika seisukohalt,“ rõhutas Ergma. 

 

Rahvusassamblee Prantsuse-Eesti parlamendirühma esimees Edourd Courtial ütles, et Prantsusmaa eesistumisaeg tuleb kindlasti keeruline, sest on vaja leida lahendus takistustele, mis on kerkinud päevakorda seoses Lissaboni lepinguga. Ergma ja Courtial jagasid seisukohta, et Euroopa Liidu riigid peaksid jätkama ratifitseerimisprotsessi ning sellega ühenduses leidma väljapääsu kujunenud olukorrast. 

Prantsuse delegatsiooni kohtumisel Euroopa Liidu asjade komisjoni, väliskomisjoni ja sotsiaalkomisjoni liikmetega rõhutas väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, et Euroopa Liidu tuleviku seisukohalt ongi Lissaboni leping juba plaan B – seda Euroopa põhiseadusliku lepingu läbikukkumise järel. „Seega uusi plaane ei ole otstarbekas enam teha. Tuleb minna edasi Lissaboni lepinguga,“ ütles Eesmaa. 

Kohtumistel Riigikogu esimehe ja komisjonide liikmetega tundsid külalised üksikasjalist huvi Riigikogu töökorralduse vastu, sest ka Prantsusmaa Rahvusassamblees on  kavas asuda oma tööd kaasajastamise huvides ümber korraldama. Eestisse tuldi uurima siinse parlamendi praktikat. 

Courtial märkis, et Prantsuse-Eesti parlamendirühm on muutunud Rahvusassamblee saadikute hulgas aasta-aastalt üha populaarsemaks. Delegatsiooni liikmed on Eestis esmakordselt ja on nähtust vaimustusest. Külalised lubasid Eestile teha oma kodumaal head reklaami. 

Rahvusassamblee  delegatsioon kohtub peaminister Andrus Ansipi, Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi, väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri ja välisministeeriumi esindajatega. Külastatakse nii Muhumaad, Saaremaad kui ka Pärnut. Samuti tutvutakse KUMU ekspositsioonidega. 

Kohtumistel osalesid veel Ester Tuiksoo, Tõnis Kõiv ja Silver Meikar

Rahvusassamblee delegatsioon viibib Eestis 15.-19. juunini. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside