Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Varssavis Poola presidendi Lech Kaczynski ja peaminister Kazimierz Marcinkiewicz’iga. Jutuks olid nii kahepoolsed kui ka rahvusvahelised suhted.

Vestlusel Poola presidendiga avaldas Ergma Poolale tänu toetuse eest NATO liikmelisuse saavutamisel ning väljendas heameelt, et Poola õhuväelased osalevad Balti riikide õhuturbes. Poola president omalt poolt tunnustas Eesti majandusedu ja kiiret kohandumist Euroopa Liidu ühisreeglitega. Kaczynski rõhutas ELi riikide selge ja koordineeritud koostöö vajadust.

Jutuajamisel Poola peaministriga keskenduti Euroopa Liidu temaatikale, sealhulgas Lissaboni protsessile ning ühisele välis- ja julgeolekupoliitikale. Samuti räägiti tööjõu vabast liikumisest ja teenuste direktiivist. Peaminister rõhutas vajadust euroliidu ühise energiapoliitika väljatöötamiseks. Kõneldes suhetest uute naabritega sõnas Riigikogu esimees, et EL peaks olema konkreetsem ja järjekindlam naaberriikide demokraatiate toetamisel. Ta tõi esile, et järgmisel nädalal aset leidvatele Valgevene presidendivalimistele on vaatlejatena sõitmas 13 Riigikogu liiget.

Kolmepäevase Poola visiidi raames kohtusid Riigikogu esimees ja teda saatev delegatsioon ka Poola Seimi ja Senati juhtide ning komisjonide esindajatega. Delegatsiooni kuuluvad veel Küllo Arjakas, Väino Linde, Jarno Laur ja Ela Tomson ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

6316 356

Tagasiside