Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri Angel Gurriaga.  

Ergma kinnitas Eesti valmisolekut olla OECD aktiivne liige, et rakendada liikmesriikidest saadud kogemused oma riigi majanduse arendamiseks ja rahva heaolu tõstmiseks. Ergma peatus Eesti riigi liitumisel Euroopa Kosmoseagentuuriga, et arendada oma majandust kosmosetehnoloogia vallas. Ergma märkis, et just nimetatud majandusharu on viimastel aastatel olnud tõusuteel. Eestis võimaldab nimetatud teadus- ja arendustöö avada uksed mitmekümnele Eestis tegutsevale firmale. Eesti on võtnud suuna teaduspõhise majanduse arendamisele, kinnitas Ergma.
 
Riigikogu esimees rõhutas, et Eesti pöörab erilist tähelepanu tugeva majanduse loomisele, sest sellel põhineb sotsiaalsete probleemide lahendamine. „Majanduse efektiivsuse tõstmine on eriti oluline, kui riigi elanikkond näitab vananemise tendentsi. Teiste riikide kogemused kuluvad kindlasti ära nende probleemide lahendamisel. Välisekspertide kasutamine sotsiaalse olukorra hindamisel ja lahenduste pakkumisel annavad kindlasti võimaluse leida optimaalsed lahendused,“ ütles Ergma.
 
Gurria tutvustas OECD erinevate komisjonide tegevust ja soovitas Eestil maksimaalselt ära kasutada organisatsiooni pakutud võimalused. Peasekretär pidas vajalikuks ka parlamentaarsel tasemel viljaka koostöö arendamist.
 
Ergma ja Gurria vahetasid mõtteid ka tööjõupoliitika küsimuses. Ergma juhtis tähelepanu, et majanduse kaasaegne areng on toonud kaasa töö iseloomudes ja tingimustes olulised muutused. Gurria leidis, et nimetatud aspekt vajab tõepoolest organisatsiooni analüüsides põhjalikku käsitlemist. Mõttevahetuse käigus oli kõne all ka ülemaailmne globaliseerimisprotsess ja selle kasvamine sektorite kaupa.
 
Kohtumise käigus tõdeti, et Eesti ja OECD koostöö tõotab tulla kasulik mõlemale poolele. Gurria rõhutas: „Oleme Eestis, et olla teie teenistuses ja aidata teid.“
 
Kohtumisel osalesid ka Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ja väliskomisjoni esimees Sven Mikser.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside