Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Norra parlamendi Storting´i esimehe Thorbjørn Jagland’i ja teda saatva delegatsiooniga, kes on Eestis ametlikul visiidil. 

Ergma tõdes, et  Põhjala riikide vahel on küll head  ja asjalikud suhted, kuid parlamentidevahelistes sidemetes on arengumaad tublisti. Sama seisukohta jagas Jagland, kes lisas, et Põhjamaade tihedas koostöövõrgustikus ei peaks Norral piirduma ainult lähinaabrite Soome, Rootsi, Islandi ja Venemaaga, vaid kindlasti soovitakse hõlmata tihedamasse koostöösse ka teisi riike, Euroopa Liitu tervikuna, aga ka USA-d.

Ergma tõstatas kohtumisel Läänemere keskkonnakaitse küsimused, mis on kerkinud päevakorda seoses Vene-Saksa gaasijuhtme kavandatava rajamisega. „Riske on mitmeid ja me peame nendesse suhtuma täie tõsidusega,” rõhutas Riigikogu esimees. Ergma märkis, et Läänemere keskkonna kaitsmises peaksid osalema kõik Põhjala riigid. Kohtumisel käsitleti ka Euroopa ühise energeetikapoliitikaga seonduvaid probleeme. Norra parlamendi esimees nõustus arvamusega, et energeetika küsimustes peaks kontinendil olema üks poliitika, mis ei peaks põhinema riikide kahepoolsetel suhetel.

Norra parlamendidelegatsioonil on homme Riigikogus kohtumised ka Euroopa Liidu asjade komisjoni, riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni liikmetega.

Tänasel kohtumisel osales väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside