Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}


Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis esmavisiidil viibiva Montenegro presidendi Filip Vujanovićiga. Kokkusaamisel arutati Montenegro liitumist NATOga  ning edenemist Euroopa Liidu laienemise perspektiivis, olukorda Lääne-Balkanil ning kahepoolseid suhteid.

 

Riigikogu esimees tunnustas Montenegro kui Eestiga väga sarnase väikeriigi püüdlusi euroatlantilise integratsiooni suunas. Ta täheldas, et Montenegro kujuneb järjest enam Euroopa väärtusteruumi osaks, mis omakorda suurendab piirkonna stabiilsust. Ergma viitas Euroopa Komisjoni selle aasta eduaruandele, milles riiki kiidetakse edusammude eest poliitiliste kriteeriumide täitmisel ja seadusandluse kooskõlla viimisel ELi õigusega. „Euroopa Liidu laienemisprotsessi usaldusväärsus on Eesti huvides. Jagame oma kogemustele toetudes jätkuvalt hea meelega  praktilist infot läbi viidavatest reformidest ja liitumisläbirääkimistest,“ ütles Ergma.

Montenegro riigipea tänas omalt poolt Eestit toetuse ja praktilise abi eest, mida on viimastel aastatel osutatud, sealhulgas seadusandluse harmoniseerimise osas. Tema sõnul püüab Montenegro täita kõiki kriteeriume, et liituda NATOga ning integreeruda Euroopa Liiduga.

Kohtumisel osales ka Eesti-Montenegro parlamendirühma aseesimees Rain Rosimannus.

Montenegro president kohtub täna veel Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi ja kaitseminister Jaak Aaviksooga.  

Riigikogu pressitalitus

10. november 2009
 
 
 
 

Tagasiside