Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osales Moldova pealinnas Chisinaus Euroopa Liidu riikide ühise viisakeskuse avamisel. Nimetatud keskusel on nii sümboolne kui ka praktiline tähendus, sest inimeste vaba liikumine on Euroopa Liidu kodanike üks põhiõigusi ja vabadusi. Euroopa Komisjoni esindajana osales keskuse avamisel asepresident Franco Frattini. Samuti olid kohal ELi riikide parlamentide ja valitsuste esindajad. Tseremoonia avas Moldova president Vladimir Voronin. Keskuse avamise järel toimunud pressikonverentsil rõhutas Ergma Eesti tugevat toetust Moldova eurointegratsiooni püüdlustele ja kutsus üles kasutama võimalusi, mida EL pakub Moldovale. Ergma ütles, et üha lähemale jõuab see päev, mil Moldova saab ELi liikmeks.  

Moldova visiidi käigus olid Ergmal kahepoolsed kohtumised president Vladimir Voronini, välis- ja Euroopa Liidu asjade ministri Andrei Stratani ning parlamendi esimehe Marian Lupuga. Parlamentide juhid rõhutasid vajadust arendada edasi omavahelisi kontakte. „Moldova on Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike,” rõhutas Ergma. Riigikogu esimees julgustas Moldovat kindlameelselt edasi minema eurointegratsiooni teel. Ergma esitas Marian Lupule ametliku küllakutse Eestisse.

Ergmad saadavad Moldova visiidil Eesti-Moldova parlamendirühma esimees Urmas Klaas ja Eesti suursaadik Moldovas Jaan Hein.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside